Öğretmenime Teşekkür Ediyorum

 

Değerli Okullu Tip-1 Diyabetlilerimiz ve Ailelerimiz,

2014 Mayıs ayında kurulan derneğimiz çalışmalarına durmadan devam etmektedir.

Özellikle okul çağında olan tip-1 diyabetli bireyler ve aileleri olumsuz durumlarla karşılaştıkları gibi olumlu durumlar ve yaklaşımlarla da karşılaşmaktadırlar.

Tip-1 diyabetli olup okul çağında olan çocuklarımız ve gençlerimize hem okul yönetimi hem de özellikle öğretmenleri tarafından gösterilen pozitif yaklaşım ve anlayışa ‘teşekkür etmek’ için Tip1 Diyabetliler Derneği olarak ‘Teşekkür Belgesi’ verme projesini bugün itibarıyla başlatmış bulunuyoruz.

Okul sınırları içerisinde; kan şekeri ölçümüne, insülin enjeksiyonuna ya da hipoglisemi ya da hiperglisemi anlarında ne yapabileceğini öğrenmiş ya da ne yapması gerektiği ile ilgili öğrencinin ailesi ile hemen iletişime geçebilen bir öğretmeniniz varsa lütfen bize maille bilgi verin. Biz de Tip1 Diyabetliler Derneği olarak ‘teşekkür belgesini’ hazırlayarak sizlere mailleyelim.

Süreç şöyle ilerleyecek; Çocuğunuzun adı ve soyadı, okul adı ve öğretmenin adı ve soyadını yönetim@t1dd.org mail adresimize maillediğinizde biz de sizlere sertifikayı hazırlayarak maille göndereceğiz. Sizler de 21 x 30 cm boyutlarında, A4 formatında, 250 gramlık kağıda ‘teşekkür belgesini’ bastırarak A4 boyutundaki bir zarfa yerleştirip öğretmeninize takdim edebileceksiniz.

Çok ufak bir çaba ile tip-1 diyabetli öğrencisine gönülden destek veren öğretmeninize teşekkür ederken diğer öğretmen ve okullara da bu durum örnek olacaktır.

İl sertifikamızı derneğimiz saymanı Sn Dursun Hançer'in kızı Sıla ve öğretmeni için örnek olarak hazırladık. Bültenimizin başında da görebilirsiniz.

Bu vesile ile Tip1 Diyabetliler Derneği olarak her koşulda ve durumda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.