Kosova´da Yapılan Kan Şekeri TaramasıTip1 Diyabetliler Derneği olarak Kosova'nın; Prizren, Gilan ve Mitroviça şehirlerinde 2014 Dünya Diyabet Günü vesilesiyle kan şekeri taraması etkinliği planlanmıştı. Bu planı yapan oğlu da tip-1 diyabetli olan Sn Şentürk Öz idi. Dernek olarak kan şekeri taramasına cihaz, strip ve lancet desteği vermemiz sebebiyle bugün Kosova askeriyesinden bir teşekkür yazısı geldi.

Aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Aynı zamanda kan şekeri ölçümü için; glükometre, strip ve lancet desteğini koşulsuz veren Roche Diagnostic'e teşekkür ederiz.
 

                                                   Tip-1 Diyabetliler Dernek Başkanlığına

 

“14 Kasım Dünya Diyabet Günü” kapsamında Kosova’nın Prizren, Gilan ve Mitroviça şehir merkezlerinde diyabet konusunda halkı bilgilendirme/bilinçlendirme yaparak farkındalık yaratmak ve çeşitli sebeplerden dolayı kan şekeri ölçümü yapılamamış insanlara ulaşarak testlerinin ücretsiz olarak yapılması amacıyla Türk askeri, Prizren Sağlık Müdürlüğü ve Hastanesi ile müşterek olarak, “Dünya Diyabet Günü”  etkinliği düzenlenmiştir.

Etkinliğe, kamu kurum/dernek temsilcileri ve halk yoğun ilgi ile katılım sağlamıştır. Prizren hastanesi ve Türk hemşire ve doktorları tarafından katılanların öncelikle boy/kilo, tansiyon, kan şekeri ölçümü yapılmış ve müteakiben diyabet hakkında bilgilendirme/bilinçlendirme yapılmıştır.

Kosova halkı, siz Tip-1 Diyabetliler Derneği tarafından desteklenen ve Türk askeri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe yönelik olarak çok memnuniyet duyduklarını ve Türk askerinin her zaman yanında olduklarını ifade etmişlerdir.

Bu etkinliğin düzenlenmesinde göstermiş olduğunuz ilgi ve katkılarınızdan dolayı Tip-1 Diyabet Derneği yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür eder, sağlık ve mutluluklar dilerim.


Gaffar GÖREN

P.YB.

kosova